Cumhurbaşkanımız Karagöz International Makine Sanayi’nin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanımız Karagöz International Makine Sanayi’nin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Gaziantep'te gerçekleştirdiği açılışlarda Asg Gurup bünyesindeki Karagöz International Makine Sanayi'nin açılışını gerçekleştirmiştir. Karagöz International Makine Sanayi yabancı ortakları ile ikinci bir tesis inşa etmeyi planlıyor, Şirket yeni ürün projesi ile on yedi milyon doların üzerinde yatırıma imza atacak. Erdoğan Gaziantep'in kendi tarihine, medeniyetine, kültürüne sahip çıkma konusunda daima örnek olduğunu ve bugün de örnek olacağına inandığını vurguladı.

Gaziantep'in, böyle bir iklimde "dünya çapında marka şehir olabileceğini" ifade ettiğini söyleyen Erdoğan, "Bu işin sonunda ne olacak diyenler varsa gelsinler Gaziantep'e baksınlar. Ne olacağını görsünler. Gaziantep'te huzur var mı? Gaziantep'te dayanışma var mı? Modern bir şehir bilinci var mı" değerlendirmesinde bulundu. Kentin farklılığını, yiğitliğini yine gösterdiğini, kalbini sonuna kadar açtığını belirten Erdoğan, şehrin düşmana karşı verdiği kahramanca mücadeleyle "gazi" unvanı aldığını ve bu unvanın hakkını ziyadesiyle verdiğini söyledi.

Gaziantep'i, tarihi, kültürü, sanayisi, ticareti, sofrası ve insanıyla Türkiye'nin ve bölgesinin "parlayan yıldızı" olarak her yerde örnek gösterdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü siz şartlar ne olursa olsun, ne özgürlüğünüzden ne de emeğinizden, ekmeğinizden vazgeçmeyeceğinizi ispat ettiniz. Erdoğan, açılacak hizmetlerin hayırlı olmasını diledi ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.